مُنَقَّش

وبلاگی منقش به روزهایم

مُنَقَّش

وبلاگی منقش به روزهایم

دردانه نوشت : دیگری
مُنَقَّش

مُنَقَّش؛ یادبودی برای آینده
در فرستادن صلوات مشارکت کنید

صلوات
=

آخرین مطالب
مطالب پیامکی
 • ۱۳ مهر ۹۴ , ۱۳:۰۲
  راه

امیدوارم مرا به جهنم حواله ندهید!

چهارشنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۵، ۰۶:۲۰ ب.ظ

خب میدانید، گاهی آدم داغ می‌کند وقتی یک‌سری حرف‌هایی را از یک‌سری افراد می‌شنود! لزوماً هم سیاسی نیست. اما وقتی می‌بینی چگونه آتش می‌کشند مملکت را ... چگونه با دروغ، با وعده‌ی دروغ، سر مردم را گول می‌مالند ... می‌بینی که مردمِ راحت طلبِ وطنی، یک عده خوش‌سوادِ مبتدی را می‌فرستند مجلس و این افرادِ خوش‌سوادِ مجلسی، دو رکعت نماز دیگری را در زیارت‌های تجملاتی‌اش برای تایید صلاحیتِ یک وزیر! کافی می‌دانند ... واقعا این‌ها برای شما کافی نیست تا داغ کنید؟ برای من که کافیست. 

خیلی وقت بود که از اخبار بی‌خبر بودم! خیلی وقت بود که دیگر دست‌م نمی‌رفت سمت شبکه‌های خبری و سایت‌های خبرگزاری ... شاید یکی از دلایلش پرخبریِ خانه و اعصاب‌خردکن بودنِ اخبار داخلیِ خانه بود و شاید هم نیاز مفرط به آرامش ... حقیقتاً هم این‌گونه آرام‌تر است ... ولی یک‌روز، به خودت می‌آیی و صفحات خبری را که مرور می‌کنی، هی با خودت فکر می‌کنی که چقدر همه‌چیز عوض شده! و چقدر بعد از شکستنِ حباب دروغ، اوضاع ماست‌مالی‌شده، می‌شود! 

روحانی، شخصِ شخیصِ ریاست جمهوریِ جمهوری اسلامی ایران! هنوز آنقدر در چشمان این مردم راحت‌طلب، این مردمِ فلکِ غرب را خورده و از ریسمان سیاه و سفید نترسیده، ابهّت و جلال و جبروت دارد که حتی ممکن است بعد از این همه فاجعه، این همه دروغ پشت دروغ، این همه خالی‌بندی‌های سیاسی، باز هم رأی بیاورد و چهارسال متوالیِ دیگر بر این مردم غفلت‌زده حکومت کند و باز هم مدبّرانه، وعده دهد و برجام‌های کثیره‌‌ای از شجره‌ی خبیثه‌ی مذاکرات با شیطان‌زده‌های از خود بی‌خود شده، به خوردِ این مردم دهد که اگر این‌گونه شود، این مردم حقشان است هرچه بر سرشان بیاید! که خود کرده را تدبیر نیست.

آنچه اکنون حائز اهمیت می‌شود، نه بررسیِ درستکاری در این سه‌سال و نیم است و نه بیرون‌کشیدنِ مو از ماستِ گندیده‌ی دولت و نه حتی مبارزه‌ی علنی با یک‌عده به ظاهر انقلابیِ با فهم [ما که همه نفهم و بی‌سواد و عقب‌مانده‌ایم و تندرو!] در حال، باید و باید و باید هر کسی بشود قاضیِ خودش که ببیند چطور و چگونه ممکن است که این اوضاع بدتر نشود! بهتر نخواستیم! بهترشدن فقط وعده است! به حق هرکس بیاید و وعده دهد که اوضاع را خراب‌تر نمی‌کند، در این زمانه، اصلح‌تر است! و الّا بسیار بودند لشکریانی که می‌خواستند همه‌جا را ٩٠+١٠ روزه، گلستان کنند ... الان تدبیر، همان مدیریتِ زخمِ تازه‌ایست که هر لحظه امکانِ خونریزی دارد. وگرنه هرکسی بلد است باند بپیچد روی ظاهر زخم و پنهانش کند! 

خوابیدن از یک‌جایی به بعد خطاست! خود را به خواب‌زدن، از اول اشتباه بود. خودتان را به خواب زدید و حال که آب کوی و کاشانه‌تان را برده، دوباره سر بر بالینِ گرم و نرمِ دروغ‌های شیرین نگذارید. 

نظرات (۲۹)

قبلی که بود همه خوشبخت شدنو اوضاع عالی بود؟>
وقتی یکی میادو داغون میکنه و تو سکان جایی که قبلا دیگری خراب کرده رو دستت میگیری نمیتونی یه شبه درستش کنی...نمیتونی یه شبه هم سیاست داخلیت رو گل و بلبل کنی هم سیاست خارجی ای که ما از دوره قبل شده بودیم محور شرارتو تحریمو فشارو قطع رابطه با همه...ما توو این وضعیت کسی مثل روحانی رو لازم داشتیم...شما اداره یه گروهم دستت بگیری اداره ش یه روزه نمیشه چه برسه یه مملکت که باید همه جاشو درست کنی که قبلی و قبلی ها خراب کردن...نمیشه توو چهارسال هم داخل هم خارج یه شبه بشه همون که مردم میخوان...مگه دوره های قبل کردن همونو که مردم میخواستن؟

مقایسه یک کار مناسب هست ولی اشتباهه! من مگه گفتم دوره‌های قبلی فوق‌العاده بود؟ اصلا حرفی از دوره‌های قبلی زده نشده... حرف سرِ این دوره‌ست! 
کسی توقع نداره یه شبه همه‌چی درست بشه! ما هم یه‌شبه نخواستیم... هیچکس اون صد روز رو هم نخواسته بود! اما چرا وعده میدن وقتی نمیشه؟ وعده‌ی دروغ دادن هنره؟ 
ما الان با همه‌ی جهان خوبیم؟ ضمناً ما اساساً نیازی به خوب بودن و رابطه داشتن با یه‌سری مستبد نداریم[که الان هم رابطه نداریم و هر روز یک دبه‌ای از زیر کاغذای برجام در میارن] ! این انقلاب ما بود نه اینکه بخاطر منافع زودگذر بریم منت‌کشی! مذاکرات در این دوره شبیه منت‌کشی شده بود! بعلاوه هیچ احترامی هم به ایرانی‌ها گمان نمی‌کنم اضافه شده باشه!!! همین بس که جیبوتی هم خودش رو به‌حساب آورده و با ایران قطع روابط کرده! چرا باید طوری رفتار کنن که کوچیک‌ترینا برامون اصطلاحاً شاخ بشن؟ 
گول میمالند؟!خخهخخ.گول میزنند:)))
وعده رو همه میدن هم برای تبلیغات و رای آوردن که همه جای دنیا هم مرسومه و هم گاهی وعده ای داده میشه تا عملی بشه اما هزارتا سنگ جلوش میفته...
بله باید مقایسه بشه باید مقایسه بشه تا ببینیم به فرض چیزی که بین بد و بدتره این حداقل نسبت به قبلی بدتر نیست...همین بس که امید به مردم به مملکت به جوونا برگشت...ما همچین چیزیو کم داشتیم ...
من دفاع نمیکنم از تماااام سیاست ها...
اما معتقدم باید کلی نگاه کرد...
من معتقدم فقط نباید جلوی پامون را نگاه کرد...باید دید همون مستبدی که شما میگی چه جایگاهی توو منطقه و جهان داره جز اینکه هژمونی جهان است و عملا با سیاست هاش داره دنیارو میچرخونه و اون مارو چی نگاه میکنه؟ این خیلی بچگانه هست اکر ما اینو در نظر نگیریم...ما نمیتونیم بی تفاوت باشیم به افدامات اون طرف...چون چه بخوایم چه نخوایم روی سیاست گذاری های ما هم اثر میذاره روی جایگاه ما توو منطقه هم اثر میذاره...ما نمیتونیم در نظر نگیریم اگر روحانی در این دوره نبود اگر من بعد جمهوری خواهان از اونور روی کار بیان واقعا چه اتفاقی میفته؟ ما نمیتونیستیم اگر اینجوری میشد مطمئن بگیم جنک نمیشد...همون بس که دوره بوش و نو محافظه کاران هم تا پشت دروازه شهر بودن...
ما نمیتونیم به عنوان کشوری در منطقه ای که برای آمریکا انقدر مهمه و منافعش رو میخواد پیاده کنه و برای منافعش از هیچ کاری دریغ نمیکنه از هیچ جنگو کشت و کشتاری دریغ نمیکنه و نمونه هاشو توو افغانستانو عراقو سوریه و داعشو همه و همه داریم میبینیم و ایرانم تهدیدی میدونه بگیم به درکو نیازی به لرابطه نداریم...ما قدرت جهانی نیستیم تا به درک بگیم ...ما یک قدرت منطقه ای هستیم...و من نمیگم برجام به هر قیمتی که رهبری هم فرمودن عزت زیر سوال نره ...اما من میگم ما در این مقطع برای سیاست خارجیمون نباید و نمیتونستیم مثل دوره قبل عمل کنیم و با همه قطع رابطه کنیم...

وعده مرسومه ولی وعده کاذب و دروغین که معقول نیست! هرچندتا جای جهان هم میخواد مرسوم باشه! این دلیل به درست بودنش نیست! اینکه هرکی وعده‌ی بزرگتری بده رأی بیشتری بیاره هم درست نیست! 
امید کاذب به چه درد میخوره؟ این امید واهی کار شد واسه جوونا؟ نون شد واسه مردم؟ نشد ...
من نگفتم اون رو نادیده بگیریم! بله، باید در نظر بگیریمش، باید تحرکاتش رو بدونیم و در برابرش موضع ثابتی داشته باشیم .. اما نباید برای رابطه داشتن با اون، از هرچیزی بگذریم! عزت نباید زیر سوال بره... ولی، نرفت؟ زیر سوال نرفت؟ 
سیاست خارجی نباید اینقدر بزرگ می‌شد! به امید نسیه نشستن خطا بود! نبود؟ سه ساله روزی نیست که ریاست جمهوری حداقل یه‌بار کلمه برجام رو نگه. 
یعنی الان احمدی نژاد بیاد و دولت تشکیل بده مملکت میشه گلستان ؟ 
بعد یه چیزی ! شما مخالفین که با 5+1 مذاکره کردن ؟ 
1. اگه نظرِتون اینکه که خمینی گفته بود هیچ کس حق نداره با آمریکا مذاکره کنه ! اونجا هم گفته بود که روحانیت حقِ دخالت بر سیاست نداره !! واقعا اینجوریِ ؟ :/
2. بعد اینکه ما تو تحریم و اینا میموندیم خوب بود ؟ البته هنوز هم هستیم ها ولی خب اونجا پای بند نبودن ! ولی خب اویلِ مذاکرات دیدی که خوب بود ! 

بعدِ اینا هم سیاست هم مثِ دین میمونه ! تو مثلا خودت رو قانع کردی که مثلا اسلام بهتر از بقیه دین هاس تو این مورد هم اینجوریِ تو خودت رو قانع کردی که روحانی یه دروغ گو عه ! و من و امسالِ من هم نمیتونیم نظر شما رو عوض کنیم :) و همینطور شما ، نمیتونین نظرِ من رو عوض کنین :)

تو گونی نکننِت صلوات :دی
من از دوره‌های قبلی و افراد دوره‌های قبلی کلمه‌ای به میون نیاوردم! متن درباره‌ی این دوره بود ... 
به صورت مطلق مخالف مذاکره نیستم ولی مخالف کوتاه اومدن هستم! 
1. نه، حرف حضرت امام خمینی مد نظر بنده نبوده موقع نوشتن متن .. 
2. خوبه خودتم گفتی که الانم توی تحریما هستیم و این مورد چه عهدشکنیِ طرف مقابل باشه و چه گافِ سیاسیِ ایران در بندهای برجام، به هرصورت به ضرر ماست! اوایل مذاکرات چندماه بود! ما چندسال باید زندگی کنیم توی این مملکت؟ اون همه امتیاز دادیم برای اینکه اون اوایل مذاکرات خوب بوده باشه؟ :|

من خودم رو قانع نکردم روحانی یه دروغگو هست ... روحانی دروغ گفته و خیلی زیاد حرفای متناقض زده ... روحانی وعده‌ی دروغ داد .. و این غیرقابل انکاره ... هرکی هم بیاد بگه که "به نظر من روحانی خیلی راستگو و درستکاره و همه‌ی تقصیرا واسه دولت قبلیه و نظر منم عوض نمیشه" هنر نکرده! اگه کسی میتونه بیاد راستگوییِ حضرت روحانی رو اثبات کنه بسم‌الله! وگرنه مدارکِ وعده‌های سر خرمن ایشون همه‌جا هست! 

امروز چرا همه همینو میگن؟ :))) 
 • خانم لبخند
 • بیست و دو جان، این دولت از لحظه ای که اومد تا همین الان که میخواد بره هر خرابکاری و گندش رو خالی کرد رو سر دولت قبل. دولت قبل بی اشکال نبود، اما دیگه این چیزای مسخره ای که تا نمیتونن از پسش بربیان میکوبنش به دولت قبلی چه دلیلی داره؟ جز اینکه بی عرضگی خودشون رو میخوان مخفی کنن؟
  فقط دعا میکنم این دولت تموم شه. و البته یکی که یه ذره درک و فهم داشته باشه بیاد سر کار...
  والا! هرجا کم میارن، ارجاع میدن به دولت قبل! چرا خودشون هیچکاری نمی‌کنن؟ یه روزی خودشون هم میشن دولت قبل خب :) 

  یه مواااافق که عمومی نظر داد :))) تکبییییییر :)))) 
  درود بر شما ... :)) 
  @خانم لبخند
  دولتِ قبل که اومد همه گندکاری هاشو ننداخت سرِ دولتِ قبل تر ؟ :/ پس این دلیل نمیشه ! هر کسی بیاد یه اشکالی از دولتِ قبلی میگیره باور نداری یه سال صبر کنین ببین که دولتِ بعدی چه خواهد گفت !!! البته اگه باز روحانی نباشه :)

  دولتِ قبلی اومد رابطه رو با آمریکا خراب کرد ! اومد یارانه داد مملکت رو به گند کشید ! میخوای بازم میگم 
  دولت قبل‌تر از دولت قبل که خودش بود :)))) احمدی نژاد دو دوره بود:| اگه منظورت دولت خاتمیه که من ندیدم تو سخنرانی‌های احمدی‌نژاد اشاره‌ای به دولت خاتمی بشه!!
  یه اشکالی از دولت قبلی؟ هر اشکالی توی کشور بوده ربطش دادن به دولت قبلی :|

  یارانه ذاتش بد نبود! خوب اجراش نکردن ... به همه نباید یارانه می‌دادن ... تا جایی که میدونم دولت قبل به آمریکا باج نداد :) 
 • فروشگاه سارین
 • سلام از زمانی که بچه بودیم ، نوجوان بودیم ، جوان شدیم الانم داریم میریم سمت میان سالی همین وعده ها بوده یعنی دیگه هیچ جای اعتمادی برام نمونده ، من چه تو زندگیم چه تو سرنوشت کشورم به هیچ وقت حرف ها رو خیلی قبول ندارم فقط عمل میخوام من میخوام ببینم .
  آمریکایی ها مثل گاو چرونها هستن از پشت میزنن .
  سلام
  بله همش وعده‌ست فقط :/
  بابام گفته برای پستای سیاسی کامنت نذار :)))
  عجب :)))
  اشکال نداره، می‌تونید خصوصی بذارید :دی
 • خانم لبخند
 • خیر! شما ببینید جناب روحانی تو صحبتاشون چقد خراب میکنن دولت قبل رو. البته خودشون رو خراب میکنن بیشتر! تو هیچ دولتی انقدر نکوبیدن رو سر نفر قبل. آخه واسه چیزی بکوبن که درست باشه باز یه چیز هرچند اینجا هم کلیک کردن روش درست نیست، اما ایشون کم مونده ریزش موهای خودش رو هم بندازه تقصیر دولت قبلش! 
  اغلب هم صبح تا شب حرف خزانه ی خالی خزانه ی خالی.
  اینا کار کیه پس؟
  http://www.farsnews.com/MediaDisplay.aspx?nn=13950811000524

  شما بگو ایشون چکار کردند تو این چهار سال؟ هی هر کاری نتونستن گفتن قبلی خراب کرده. فقط بهانه فقط بهانه..

  :))
  ریزش موهاش :)))
  حرفاتون رو قبول دارم و ممنونم از اینکه گفتین :) 

  فقط و فقط بهانه‌های بچگانه :) 

  :)) 
 • خانم لبخند
 • @Bahar :)
  گول میمالند یک اصطلاح صحیحه :)
  :) 
  نتیجه انتخابات تک قطبی میشه انتخاب دوباره روحانی
  مردم گناهی ندارن
  مردم حق رأی دارن! :| می‌تونن بهش رأی ندن! 
  حق رای برای انتخابات آزاده،مطمئنا وقتی اصلی ترین رقیب حذف میشه دیگه نمیشه گفت مردم حق رای دارن،میشه یه انتخابات تحمیلی
  مثل این میمونه که یکی بیاد رئال و بارسا رو از لالیگا حذف کنه بعد بگه چرا اتلتیکو قهرمان میشه خب اتلتیکو قهرمان نشه کدوم تیم قهرمان بشه؟
  اصلی‌ترین رقیب کیه وقتی هنوز کاندیداها رسماً معرفی نشدن؟ احمدی نژاد؟ 8 سال رئیس‌جمهور بود بسه خب! قرار نیست همش اون بیاد و رقیب اصلی خطاب بشه :|
  هیچ‌ربطی نداشت حرفتون :|
  اول دیدگاهتون رو تحسین مبکنم . و اما بعد . متاسفانه یکی از قوانین نانوشته سیاست اینه که حزب حاکم رای میاره (بخونید میخره) . مثلا جناب روحانی میتونه یک ماه قبل از انتخابات رابین هود وار ارزاق مورد نیاز خانوار رو در سبدی بزرگتر از سبد قبلی پخش کنه . یا اینکه یارانه رو 2 تومن افزایش بده . البته همه این ها جدای از حرکات تبلیغاتی ایشونه که از همین الان شروع شده . ("روحانی تنها نمیماند" و ...) . با این همه ، فجایعی که روحانی پیش آورده میتونه امیدوارمون کنه که حداقل حزب حاکم کس دیگه ای رو بفرسته . خود اکبرشاه که بعیده . ظریف و عارف هم شنیدم  نمیان . یه جایی شنیدم ناطق ممکنه بیاد . اما اینکار به منزله خودسوزی دسته جمعی اصلاح طلبانه ... . اگه شخص خاصی رو میشناسید می تونید به اصلاح طلبا معرفیش کنید . اما اصولگرایان و پیروان ولایت . بهترین کاندید از این گروه به نظر من میتونه قالیباف باشه . از نظر قدرت و تدبیر . (شبیه پوتینه . یه نظامی قدیمی و سیاستمدار) . اصلاح طلبا از همین الان شروع به تخریبش کردن . متاسفانه عده ای سابقه ایشون رو مرتبط با کوی دانشگاه و ... میدونن که خودش یه نکته منفی در پیشینه ش هست . اما خب هنوز میتونه رای داشته باشه ... .
  + و کسانی که در چشم بر هم زدنی با انتقاد از رییس جمهور محبوب به خاطرات دولت قبل رجوع میکنن . ما پیرو ولایت فقیه هستیم اما . احمدی نژاد کی از دولت قبل بد گفت ؟ این آقا چندین مرتبه از دولت قبل تشکر کرد . ایشون مقتدر ترین رییس جمهور در سپهر سیاسی تاریخ انقلاب (البته بعد از شهید رجایی و حضرت آقا) بودن . منبع هم سخنان خود حضرت آقا . اگر هم حضرت آقا فرمودن دور بعد نیان صرفا جهت جلوگیری از عقده گشایی یه عده و البته شکسته شدن رای اصولگرایان و حزب اللهی ها بود ...
  نه همیشه اینطور نیست:/ چرا سال نود و دو حزب حاکم(اصول) رای نیاورد؟! 
  بله خب ، روحانی برای تبلیغات و فریب دوباره ی ملت از هیچ چیزی کم نمیذاره یقینا ...
  فکر کنم هاشمی وزیر بهداشت هم گفته بود شاید کاندید بشه!! 
  اصول هم بله، قالیباف هست ... جلیلی هم هست .. ولی خب به گرینه های بهتر و قوی تری نیاز داره ...
  + نظر خاصی درباره احمدی نژاد نمیدم :)
  بله منظورم دکتر بود،
  اولا حالا احمدی نژاد چه هشت سال رئیس جمهور باشه چه نباشه اون تنها رقیب بود
  ثانیا وقتی میشه به یه انتخابات گفت آزاد که اجازه حضور همه افراد داده بشه مگه اینکه مشکل قانونی وجود داشته باشه اونم قانونی که درست و حسابی باشه نه اینکه یکی بیاد بگه فلانی شرکت نکنه اینم پشت تریبون:)))
  ثالثا اتفاقا خیلی هم ربط داشت نیازی نیست کاندیدای رسمی معرفی بشه،شما واقعا الان کسی رو میشناسید که بتونه با روحانی رقابت کنه؟
  من واقعا نمیدونم چرا میگید ربطی نداشت یه چیز منطقی و عقلانیه مگه این که بخواید خودتون رو گول بزنید
  رابعا با این حرکت شخص اول مملکت کل اساس انتخابات آزاد رفت زیر سوال،به فرض رقیبی هم پیدا بشه هیچ بعید نیست دوباره نهی بشه اونم پشت تریبون:)))
  اونم با توجیح سطحیه دو قطبی شدن فضا،ما ندیده بودیم به انتخابات تک قطبی بگن انتخابات آزاد
  یهو بگو من عاشق احمدی نژادم خودتو خلاص کن خب :/
  احمدی نژاد دوره ی دوم دوران ریاست جمهوریش خراب کرد! مردم دل خوشی ازش ندارن ... رهبری کاری غیر از صلاح مملکت رو انجام نداد ... قالیباف و جلیلی میتونن رقابت کنن با روحانی! فقط احمدی نژاد نیست که!!
  با اومدن احمدی نژاد و شرکت کردنش ، بعید نبود اضلاحات دوباره بگه تقلب شده! بعید نبود حتی احمدی نژاد با یه حرف نامربوط عده ای رو تحریک کنه! کشور در دورانی نیست که بتونه فشار فتنه های خارجی و داخلی و مشکلات اینچنینی رو تحمل کنه! 
  باز هم میگم فقط احمدی نژاد و روحانی قابل رقابت نیستن! افراد شایسته تر از این دو هم هستن حتما :)
 • خانم لبخند
 • معنای انتخاب آزاد رو یه عده اشتباه فهمیدن. اینجا مملکت اسلامیه. رئیس جمهور باید یه سری ملاک های لازم رو داشته باشه. هر کسی که از جاش بلند شد نمیشه بیاد بشه رئیس جمهور بعدم اگه صلاحیتش تایید نشد بگیم آزاد نیست انتخابات! شخص اول مملکت هم قطعا ریزبینی و سیاست و هوش کافی داره که بدونه داره چی میگه. 

  یعنی اگه این دوره هم روحانی بیاد و رای بیاره،
  من کلا ناامید میشم از این مردم!
  اوهوم ، درست میگید ، آزاد بودن به معنی هرکی به هرکی که نیست :) وگرنه صدتا کاندید داشتیم هربار :|

  و احتمال میدم که روحانی رای میاره :/ امیدوارم که نیاره :|
 • ام اسی خوشبخت
 • تو این سالها که با خیلی از سازمان ها و ارگان های محترم و بخش خصوصی و به ظاهر خصوصی! کار کردیم, فهمیدیم خانه از پای بست ویران است, تو همه این سالها مشغول اندازه گیری عمق فاجعه هستیم اما هنوز با هیچ ابزاری موفق به محاسبه نشدیم, به گمانم سیاه چاله است.
  مواردی دیدم از جنس مسلمان نشنود, کافر نبیند.
  به امید فردایی بهتر با تلاش شما جوانان و تجربه ما کهنسال ها :)
  هعی :( متاسفم واسه کشور :(

  به امید خدا :) ان شاالله وضعیت بهتر میشه :!
  اینکه من عاشق دکترم یا نه مهم نیست اصل مطلبو بچسبید:)
  اینکه دکتر دور دوم رو خراب کرد نظر شماست نه همه مردم،مردم شامل همه افراد از جمله مذهبی و غیر مذهبی و طرفدار نظام و مخالف نظام و ... میشه
  سعی کنید فقط هم فکران خودتون رو نبینید
  قالیباف و جلیلی ثابت کردن مرد سیاست نیستن،جلیلی که دور قبلی سوم شد قالیبافم با اینکه شانس اول بود با یه پاس گل عالی تو مناظرات روحانی رو رئیس جمهور کرد.
  اینیم که میفرمایید اصلاحات میتونه در صورت پیروزی دکتر ادعای تقلب کنه میتونه در صورت پیروزی جلیلی و قالیباف هم اتفاق بیوفته،اگه منظورتون از تحریک کردن با حرف نامربوط اینه که فرد رقیب روحانی در برابر ادعاهای روحانی سکوت کنه نتیجه اش میشه اتفاقاتی که تو مناظرات 92 افتاد و روحانی رئیس جمهور شد.
  +یه وقت از اینکه با شما مخالف بودم ناراحت نشیدا من فقط نظرمو گفتم و الا شما برام محترم هستید
  خب عاشق ، عیب رو نمیبینه :))
  هیچ آدمی رو ندیدم که از دور دوم احمدی نژاد دل خوشی داشته باشه! تورم چهل درصد چیز کمی نیست :)

  + نه بابا ، چرا ناراحت بشم :) البته آنچنان هم مخالف نبودید و دیدگاهتون به دیدگاه بنده نزدیک هست ولی یه مقدار عاشق احمدی نژاد بودین :دی 
  نکته رو نتونستم برسونم . منظور حزب رییس جمهوری که میتونه 4 سال دیگه باشه . احزاب 8 ساله حکومت میکنند .(مگر اینکه روسیه باشه و رییس جمهور اراده کنه چند سال بیشتر بمونه) نه چهار ساله . این یه قاعده کلیه که امیدوارم نقض بشه ...
  + دکتر هاشمی به نظر نمیاد مرد عمل باشه ...
  + آقای جلیلی متاسفانه 92 زیاد مقتدر نشون نداد ... کس دیگه ای مد نظر دارید ؟
  به هرصورت نیاز به نقض داره این قاعده :)
  + خیر ، فرد دیگه ای رو مد نظر ندارم ...
  در جواب خانم لبخند باید بگم که انتخابات آزاد یعنی اینکه یه نهادی مثل شورای نگهبان با یه سری ملاک اسلامی تایید کنه فلانی شرایط شرکت در انتخابات رو داره یا نه هر چند خود این نهادم با تایید صلاحیت فردی مثل هاشمی برای انتخابات خبرگان زیر سواله
  ملاک ما تو مملکت اسلامی خود اسلامه نه اینکه یه نفر بیاد بگه فلانی تو انتخابات شرکت کنه چون من صلاح نمیبینم اونم با دلیل غیر منطقیه دو قطبی شدن فضا
  انتخابات تک قطبی که نتیجه اش مشخصه

  +امیدوارم هر چی خیره اتقاق بیوفته،شما هم برای من محترم هستید
  رهبری طبق صلاح کشور بهش گفت نیا تا بین مردم تفرقه نیفته! اینم ماجراش طولانیه .. ولی رهبری دلیلش درست بود :)
 • یک دختر شیعه
 • موافقم باهاتون
  !
  ان شالله که رای نمیاره
  😈😈
  :)

  ان شاالله :)
  به نظرم شما هم عاشق رهبر هستید:)
  موفق باشید
  من مطیع رهبر هستم و این با عقیده ی من سازگاره ! و نمیشه از کسی تبعیت کرد و ولایت کسی رو قبول کرد و دوستش نداشت و عاشقش نبود :)
  منم نمیتونم کسی که در راه حق و عدالت قدم برمیداره رو دوست نداشته باشم و عاشقش نباشم:)
  گرونی و تورم چهل درصد ؛ یارانه دادن به همه نوع قشر از توانمند تا فقیر ، عدالت نیست ... :)
  یارانه ها قرار بود دهک بندی بشه که مجلس اصولگرا اجازه نداد
  به نظرم حذف یک اندیشه از انتخابات عدالت نیست
  انتخاب یه آدم مفسد به عنوان رئیس قوقه قضائیه که باید با فساد مالی مبارزه کنه میتونه یکی از دلایل تورم چهل درصدی باشه که باز هم عدالت نیست
  چشم بستن روی فسادهای قوه قضائیه اونم توسط شخص اول مملکت عدالت نیست
  انتخاب شخصی مثل هاشمی به عنوان رئیس مجمع تشخیص عدالت نیست
  بله آدم عاشق عیب ها رو نمیبینه
  والا کاش فقط ندین عیب بود الان رهبر برای یه عده جایگاه معصومی داره که اشتباهی نمیکنه
  برای همه ی حرفاتون جواب وجود داره ولی چون در راستای پست نیست جوابی نمیدم که ادامه پیدا نکنه ...
 • بهار پاتریکیان D:
 • اللهم صل علی محمد و آل محمد ✌️
  آقا این شما
  این گونی
  اینم کادر :دی :)))
  :))
  همون کامنت بهار :دی

  :: من واسه این خوابیدنا و خاموش بودنا یه شعری گفته بودم...ولی مثل شباهنگ باید بگم: بابام بهم گفته شعرتو هیچ جا نخون :دی اما یکم ازشو می نویسم:

  از نهایت ها سخن را بر زبان راندن چه سود؟/ قصد ما از قصه گفتن های بی حاصل چه بود؟
  ای دریغا خفتگان خوابند، دنیا در رکود/ حالیا این موج خاموشی، جهانی را ربود...
  ناله ها در سینه جوشان، لیک آن را کس ندید/ همچو باران، اشک ما پیوسته بر گوری چکید
  گور آمالی که آسان خفت، آهی گشت و رفت/ بحر ما مواج بود اما سرابی گشت و رفت...

  و الی آخر :)
  :دی

  شعر قشنگیه :)) 
 • فاطمه غلامی
 • گاهی آدم داغ میکند. فقط گاهی ...
  هعی :(
  دبیرستان که بودم بابام همیشه میگفت "سیاست پدر و مادر نداره!! خودتو اسیرش نکن" خب من اون موقع گوش نکردم و کنکورمو گند زدم به خاطر وقتای تلف شده پای اخبار و مناظره و روزنامه! (از اقبالم سال ۸۸ هم کنکوری بودم من!!:/)
  حالا بعد این همه سال به حرف بابام رسیدم .... در حدی که اخبار که شروع میشه من میرم تو اتاقم!!! :/

  حالا من به تو میگم! "سیاست پدر و مادر نداره!!"
  نه‌بابا! خودمو اسیرش نمی‌کنم که! بعد این‌همه مدت فقط یه‌بار رفتم تیتر خبرا رو خوندم ... آخه کنکور خیلی مهم بود! حتی یه‌دقیقه نباید ذهن و وقتتون پای این‌چیزا میذاشتین خب! منم وقتی نمیذارم براش! 

  :) 
 • سِناتور تِد
 • خب دوستان اکثر حرفا رو زدن و ما هم فیض بردیم : )
  فقط یه چیزی!
  دکتر روحانی و امثالِ روحانی تو لباسِ دین و با شعارِ مطیعِ ولایت و رهبری، قشنگ تو عمل با خاک یکسان کردند و میکنن دین و امر و راهِ رهبری و ولایتُ! روحانی هم مثل جنابِ رفسنجانی و خاتمی تو یه جریان و خطِ فکری هستن و ادامه دهنده ی همون فکر و جریان :)
  امیدوارم نامزدهای ریاست جمهوری اینبار وعده های کشکی و آبکی ب ملت ندن و ملت هم چشمشون رو باز کنن تا گول نخورن : )
  :) 
  بله :) 
  منم امیدوارم :) 
  ممنون :)
  خواهش می‌کنم :) 

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  up